Pētījums ar jaunu aknu fibrozes ārstēšanas metodi

Pacienti ar aptaukošanos tiek aicināti piedalīties pētījumā ar jaunu aknu fibrozes ārstēšanas metodi, kur noskaidros tās efektivitāti un drošumu.

Kas ir aknu fibroze?

Aknu fibroze ir slimība, kuras laikā aknās veidojas rētaudi. To bieži izraisa hroniskas aknu slimības, piemēram, Taukainā hepatoze. Aptuveni 25% pieaugušo pasaulē ir taukainā hepatoze, un no tiem 25% var attīstīties iekaisums aknās, kas var progresēt līdz fibrozei un cirozei.

Pētījuma mērķis

Pētījumā tiek novērtēta kuņģa šuntēšanas sistēmas efektivitāte aknu fibrozes ārstēšanā pacientiem ar aptaukošanos. Šī sistēma, sākotnēji izstrādāta svara samazināšanai, var būt neinvazīva alternatīva aknu fibrozes ārstēšanai.

Kā norit pētījums?

  1. Skrīninga periods: 2 nedēļas.
  2. Procedūras periods: Ierīce tiek ievietota divpadsmitpirkstu zarnā, lai novērstu pārtikas uzsūkšanos. Procedūra tiek veikta gastroskopijas laikā.
  3. Novērošanas periods: 9 mēneši, kuru laikā notiek vismaz 10 vizītes, tostarp asins analīzes, aknu biopsija, vēdera datortomogrāfija un gastroskopija.

Pētījuma priekšrocības

Dalība pētījumā var uzlabot jūsu veselību, piemēram:

  • Svara zudums
  • Samazināts ķermeņa masas indekss (ĶMI)
  • Mazāka vajadzība pēc cukura līmeni asinīs pazeminošām zālēm
  • Uzlabots glikozes līmenis asinīs
  • Fibrozes pakāpes uzlabošanās

Drošība un riski

Jūs rūpīgi uzraudzīs, lai laikus atklātu jebkādus riskus un nodrošinātu jūsu drošību. Visas pētījumā veicamās procedūras ir bez maksas.

Atbalsts un uzraudzība

Pētījums ir apstiprināts un atzīts par drošu Latvijas Zāļu valsts aģentūrā un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ētikas komitejā. Jebkurā brīdī varat izstāties no pētījuma.

Ja jums ir interese par dalību pētījumā vai jautājumi, lūdzu, rakstiet uz e-pastu: gpc@gastrocentrs.lv vai zvaniet uz tālruņa numuru: 28658080.

Pāriet uz saturu