Visas procedūras GASTRO CENTRĀ notiek tikai un vienīgi ar ārsta nosūtījumu. Ierodoties bez ārsta nosūtījuma, mums ir tiesības atteikt procedūru. GASTRO CENTRA ārsti var izsniegt nosūtījumu tikai pēc konsultācijas pie attiecīgā ārsta.

Pacientiem ar aizdomām par gremošanas sistēmas onkoloģisku slimību endoskopiskie izmeklējumi tiek veikti iespējami ātri (10 darba dienu laikā ārpus kopējās rindas) “zaļā koridora” ietvaros. Pakalpojumus var saņemt tikai ar zaļā koridora nosūtījumu. “Zaļā koridora” nosūtījuma kodi ir: Z03.115, Z03.116 un Z03.118 – Z03.120.

Pacientiem ar iepriekš konstatētu onkoloģisku saslimšanu gadījumos, kad nepieciešams steidzams kontroles izmeklējums endoskopiskie izmeklējumi tiek veikti iespējami ātri (10 darba dienu laikā ārpus kopējās rindas) “dzeltenā koridora” ietvaros.
Pakalpojumus var saņemt tikai ar dzeltenā koridora nosūtījumu. “Dzeltenā koridora” nosūtījuma kodi ir: C00-D09 vai D37-D48.

Skrīninga kolonoskopija tiek veikta pacientiem vecuma grupā 50-74 gadi ar POZITĪVU slēpto fēču asiņu testu. Nosūtījumā tiek rakstīts diagnozes kods Z12.1 un slēpto fēču asiņu testa atbildei jābūt pievienotai nosūtījumam. Kolonoskopijas izmeklējums tiek veikts 30 darba dienu laikā (ārpus kopējās rindas). Šī pacientu grupa ir atbrīvota no pacientu līdzmaksājuma.

Lai novērstu pārpratumus, lūdzu nelietot nosūtījumā vienlaicīgi 2 kodus ar dažādu nozīmi – Z03.118 un Z12.1, jo šiem kodiem ir dažādi termiņi, kādos jānodrošina izmeklējums un dažādi pacienta līdzmaksājuma noteikumi.

Pāriet uz saturu