Proktologs, pazīstams arī kā kolorektālais ķirurgs vai resnās un taisnās zarnas ķirurgs, ir medicīnas speciālists, kas specializējas tādu stāvokļu diagnostikā un ārstēšanā, kas ietekmē resno zarnu, taisno zarnu un tūpli.

Proktologa konsultācijas laikā ārsts pārskatīs pacienta slimības vēsturi, veiks pārbaudi un pārrunās pacienta simptomus un bažas saistībā ar resnās zarnas, taisnās zarnas un tūpļa darbību.

Proktologs var nozīmēt diagnostikas testus, piemēram, kolonoskopiju, radioloģiskus vai cita veida izmeklējumus, lai palīdzētu diagnosticēt stāvokli, kas ietekmē resno zarnu, taisno zarnu vai tūpli. Ārsts var veikt arī proktoskopiju, rektoskopiju vai digitālu taisnās zarnas izmeklēšanu, lai novērtētu, vai ir kādas novirzes.

Pamatojoties uz diagnostikas novērtējumu, proktologs var sniegt ārstēšanas ieteikumus, kas var ietvert medikamentus, diētas vai dzīvesveida izmaiņas. Dažos gadījumos ārstēšanai var būt nepieciešama operācija.

Proktologa konsultācijas ir svarīgas dažādu slimību, tostarp kolorektālā vēža, iekaisīgu zarnu slimību, divertikulīta, hemoroīdu, tūpļa plaisu un taisnās zarnas prolapsu, ārstēšanā. Šīs konsultācijas sniedz pacientiem piekļuvi specializētai aprūpei un zināšanām, lai uzlabotu savu veselības stāvokli un uzturētu optimālu gremošanas sistēmas veselību.

Pāriet uz saturu