GASTRO CENTRA labdarības akcija

GASTRO CENTRS sadarbībā ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu paziņo par labdarības akcijas organizēšanu, kas veltīta veselības veicināšanai un izpratnes paaugstināšanai par zarnu un kuņģa vēža prevenciju. Šīs akcijas sākums plānots 2023. gada 28. novembrī pansionātā “Jaunāmuiža”, kas atrodas Jēkabpils novada Kūku pagastā. Akcijas sākumā GASTRO CENTRA speciālisti sniegs izglītojošas lekcijas gan pansionāta iemītniekiem, gan tā darbiniekiem.

Labdarības akcijas mērķis ir realizēt Latvijā pieejamo standarta zarnu vēža skrīningu pansionāta “Jaunāmuiža” klientiem un darbiniekiem, papildinot ierasto zarnu vēža skrīninga protokolu ar augšējo endoskopiju visiem skrīninga dalībniekiem, kuriem būs pozitīvs slēpto asiņu tests fēcēs. Tas tiek darīts, lai dalībniekiem izslēgtu arī kuņģa vēža riskus. Ņemot vērā, ka zarnu vēža skrīninga aptvere Latvijā kopumā ir zema, vairumā sociālās aprūpes iestāžu šis skrīnings netiek mērķtiecīgi organizēts. Tādēļ GASTRO CENTRS ir apņēmies palīdzēt pansionāta “Jaunāmuiža” administrācijai ar skrīninga organizēšanu – klientu un darbinieku izglītošanu, praktisko loģistiku un analītisko kapacitāti.

Visiem labdarības akcijā iesaistītajiem pansionāta klientiem un darbiniekiem laikā no 27.novembra līdz 1.decembrim tiks veikts slēpto asiņu tests fēcēs. Ja tests izrādīsies pozitīvs, atbilstoši zarnu vēža skrīninga protokolam, šim akcijas dalībniekam decembra laikā tiks veikta kolonoskopijas un papildus arī augšējā endoskopijas Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, kur šīs procedūras jau 2 gadus veic GASTRO CENTRA speciālisti.

Endoskopiju laikā, atbilstoši zarnu vēža skrīninga kvalitātes prasībām, tiks ņemtas arī biopsijas, kuras tiks analizētas laboratorijā. Pēc laboratorijas analīžu rezultātu saņemšanas tiem akcijas dalībniekiem, kuriem būs rekomendējama tālāka ārstēšana, GASTRO CENTRS janvāra mēnesī nodrošinās gastroenterologa konsultācijas uz vietas, pansionātā “Jaunāmuiža”. Šīs konsultācijas ir būtiskas, lai sniegtu padomus un ieteikumus par turpmāko veselības aprūpi un uztura nozīmi.

Ar akcijas laikā gūto pieredzi GASTRO CENTRS plāno iepazīstināt atbildīgās valsts institūcijas par skrīninga organizēšanu, kas palīdzēs nākotnē plānot zarnu vēža skrīningu, jo īpaši sociālās aprūpes iestādēs.

GASTRO CENTRA sadarbībā ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu organizētā labdarības akcija ir vērsta uz zarnu un kuņģa vēža risku apzināšanos un profilaksi. Zarnu vēzis ir viena no biežāk sastopamajām vēža formām, un tā agrīna atklāšana ir izšķiroša veiksmīgai ārstēšanai. GASTRO CENTRS uzskata, ka izglītība un agrīna diagnostika ir atslēgas elementi cīņā pret šo slimību.

GASTRO CENTRS ir lepns par iespēju sadarbībā ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu sniegt šo būtisko atbalstu un izglītību Jēkabpils apkārtnes kopienai. Mēs ceram, ka šis pasākums ne tikai palīdzēs uzlabot individuālo veselību, bet arī veicinās plašāku izpratni par zarnu un kuņģa vēža riskiem un profilaksi.

Pāriet uz saturu