GASTRO centrs sadarbībā ar uzņēmumu Dr. Falk Pharma GmbH veic klīnisku pētījumu pacientiem ar gastroparēzi jeb kuņģa tukšošanās traucējumiem.

Kas ir gastroparēze?

Gastroparēzes gadījumā ir kuņģa tukšošanās traucējumi. Tas nozīmē, ka pārtika kuņģī tiek lēnāk sagremota, kuņģis pareizi netukšojas, un rezultātā pārtika ar kavēšanos nokļūst zarnās.

Kāpēc tiek veikts pētījums?

Pētījuma mērķis ir noteikt devu ārstēšanai ar jauno aktīvo vielu naronaprīdu tabletēs un pierādīt, ka medikaments ir pārāks par  placebo. Tā kā Eiropā joprojām nav šādas apstiprinātas ārstēšanas pieredzes, šī ir jauna ārstēšanās iespēja pacientiem. Pētījums tiek veikts vairākās Eiropas valstīs.

Kas var piedalīties pētījumā?

Vīrieši un sievietes vecumā no 18 līdz 75 gadiem ar vidēji smagiem un smagiem idiopātiskas vai diabētiskas gastroparēzes sūdzībām pēdējo 3 mēnešu laikā.

Idiopātiskas gastroparēzes gadījumā cēlonis nav nosakāms. Diabētiskas gastroparēzes gadījumā kuņģa tukšošanās traucējumi ir saistīti ar cukura diabētu.

Gastroparēzei raksturīgās sūdzības

Sūdzības var būt dažādas, ieskaitot sliktu dūšu, vemšanu, agrīnu pilnuma vai pārēšanās sajūtu, vēdera uzpūšanos, diskomfortu vai sāpēm vēderā pēc ēšanas. Smagāku sūdzību gadījumā var arī būt svara zudums.

Ārstēšana un pētījuma ilgums

Pētījuma dalībnieki tiek nejauši iedalīti četrās ārstēšanas grupās. Trīs ārstēšanas grupas saņem tabletes ar aktīvo vielu dažādās devās. Ceturtā grupa saņems placebo (tabletes bez aktīvās sastāvdaļas).

Maksimālais ārstēšanas ilgums vienam pacientam: aptuveni 12 nedēļas.

Galvenie pētījuma aspekti:

  • Pētījumā paredzētas četras ārstēšanas grupas: A, B un C grupa saņems ārstēšanu ar naronaprīdu (katra atšķirīgās devās), un D grupa saņems placebo terapiju
  • Pētījuma ilgums: 12 nedēļas ilga ārstēšana un 4 nedēļas novērošana
  • Kopā 8 vizītes (ieskaitot pirmsārstniecības un pēcpārbaudes vizītes)
  • Kavētu kuņģa iztukšošanās tiek pierādīta ar elptestu pirms iekļaušanas
  • Augšējā endoskopija pirms iekļaušanas, ja nav veikta pēdējo 12 mēnešu laikā
  • Radioloģiskie izmeklējumi pirms iekļaušanas, ja nav veikti pēdējo 12 mēnešu laikā

Lai pieteiktos pētījumiem, zvaniet uz tālruņa numuru: 28658080 vai rakstiet uz e-pastu: gpc@gastrocentrs.lv

Pāriet uz saturu