GASTRO rīkotā starptautiskā gastroenterologu konferencē pulcējas pasaulē atzīti eksperti

Novembra beigās norisinājās Gremošanas slimību centra GASTRO 20 gadu jubilejai veltīta starptautiska medicīnas konference “Nākamo 20 gadu izaicinājumi gastroenteroloģijā – vai gremošanas sistēmas audzēji paliks pagātnē un vai mākslīgais intelekts ir nākotnes dakteris?”.

“Jau vairākus gadus Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina gastroenterologus, ģimenes ārstus un citu medicīnas nozaru ārstus un speciālistus, visus ar medicīnu saistītus interesentus uz publiskām diskusijām un konferencēm, kurās iztirzājam aktuālākās nozares problēmas, medicīnas un veselības aizsardzības jomas problemātiku, tehnoloģiskās tendences medicīnā, diagnostikas metožu attīstību,” norāda Gremošanas slimību centra GASTRO valdes priekšsēdētājs dr. Ivars Tolmanis. “Šajā konferencē, kas veltīta mūsu klīnikas 20 gadu jubilejai, bijām pulcējuši pasaulē un Latvijā atzītus dažādu medicīnas un ar medicīnu saistītus nozaru ekspertus. Un esam gandarīti gan par viņu piedalīšanos un atsaucību, gan, protams, par mūsu kolēģu aktivitāti, piedaloties konferences darbā,” uzsver dr. Tolmanis.

Konferencē piedalījās vadošie savu nozaru speciālisti no Latvijas, kā arī atzīti gastroenteroloģijas eksperti no ārvalstīm. Starp referentiem bija:

  • Rīgas Stradiņa universitātes profesors, RSU Iekšķīgo slimību katedras vadītājs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Aivars Lejnieks;
  • profesors, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Viesturs Boka;
  • Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide;
  • SIA “Tilde” Biznesa attīstības direktors, IT speciālists Kaspars Kauliņš.

Savukārt kā ārvalstu lektori uzstājās pasaules līmeņa eksperts Bareta barības vada, aizkuņģa dziedzera un žultsceļu slimībās Ronalds E. Pruits (Ronald E. Pruitt) no Nešvilas (ASV) un Slovēnijas Gastroenteroloģijas un hepatoloģijas asociācijas prezidents, Ļubļanas universitātes profesors Božans Tepes (Bojan Tepes).

Konferences laikā tika apspriestas tādas tēmas kā vēdersāpes ģimenes ārsta praksē – iespējas un izaicinājumi, kvalitātes nodrošināšana endoskopijā zarnu vēža skrīningam un Bareta barības vada slimību endoskopiskā terapija, kā arī citi jautājumi, kas saistīti ar tehnoloģisko un diagnostisko metožu attīstību Latvijā un pasaulē. Konferencē tika runāts arī par sadarbību starp ārstu un pacientu, diskusiju nepieciešamību medicīnā, kā arī medicīniskajām kļūdām un iespējām tās samazināt.

Interesenti iepazīties ar konferences “Nākamo 20 gadu izaicinājumi gastroenteroloģijā – vai gremošanas sistēmas audzēji paliks pagātnē un vai mākslīgais intelekts ir nākotnes dakteris?” ierakstu bez maksas var, reģistrējoties tālākizglītības platformā “Evisit” (www.evisit.eu).

Pāriet uz saturu