12. decembrī GASTRO CENTRS veiksmīgi aizvadīja klātienes un tiešsaistes semināru “Aktualitātes kuņģa vēža prevencijā un nākotnes skrīninga perspektīvas”. Seminārā piedalījās dažādu jomu medicīnas profesionāļi, lai apspriestu jaunākās tendences un pētījumus kuņģa vēža prevencijas jomā un Eiropas Savienības rekomendācijas kunģa vēža skrīningam.

Semināra programma bija rūpīgi izstrādāta, lai sniegtu vispusīgu pārskatu par jaunākajiem sasniegumiem kuņģa vēža prevencijas jomā un, saistībā ar vienota kunģa vēža skrīninga protokola neesamību, tika apspriestas arī tā nākotnes perspektīvas. Seminārs pulcēja daudzveidīgu auditoriju, tostarp praktizējošus gastroenterologus, ģimenes ārstus, medicīnas studentus un rezidentus. Seminārā tika sniegts vērtīgs ieskats Eiropas Komisijas jaunākajos vēža skrīninga ieteikumos un pārskatītas pamatnostādnes, tostarp Māstrihtas VI, MAPS II un REGAIN. Tika apspriesti arī endoskopijas kvalitātes standarti un OLGA/OLGIM riska stratifikācijas metodes, kas ir ļoti svarīgas kuņģa vēža agrīnai atklāšanai un efektīvai ārstēšanai.

Seminārā uzstājās GASTRO CENTRS pārstāvji gastroenterologi – Ivars Tolmanis, Mārcis Leja un Danute Ražuka-Ebela, kā arī pieaicinātie eksperti – patoloģes Inta Liepniece-Karele un Inga Bogdanova. Semināra lektori iepazīstināja ar jaunākajiem pētījumu rezultātiem un atziņām, būtiski veicinot padziļinātas diskusijas par tēmu.

Mārcis Leja, ārsts gastroenterologs, komentē: “Šis seminārs ir nozīmīgs solis uz priekšu mūsu pašreizējos centienos uzlabot kuņģa vēža profilaksi Latvijā. Zināšanu un pieredzes apmaiņa ir ļoti svarīga, lai izstrādātu efektīvas stratēģijas šīs slimības apkarošanai.”

Seminārs kalpoja ne tikai kā izglītojoša platforma, bet arī piedāvāja dalībniekiem tālākizglītības punktus (TIP), tādējādi atbalstot semināra dalībnieku profesionālo attīstību un kvalifikācijas uzturēšanu.

GASTRO CENTRS izsaka pateicību visiem dalībniekiem un semināra līdzautoriem par aktīvu iesaistīšanos un ieinteresētību. Semināra panākumi iezīmē vēl vienu pagrieziena punktu GASTRO CENTRS centienos paplašināt medicīnas profesionāļu zināšanas un uzlabot pacientu aprūpi gastroenteroloģijas jomā.

Lai iegūtu vairāk informācijas par nākotnes semināriem un pasākumiem, lūdzu, sekojiet GASTRO CENTRA jaunumiem mājaslapā vai sociālajos tīklos.

Pāriet uz saturu