GASTRO CENTRS rīko teorētisku un praktisku semināru

GASTRO CENTRS aicina gastroenteroloģijas nozares speciālistus uz teorētisko un praktisko semināru par izmeklējumu kvalitātes jautājumiem

30. novembrī GASTRO CENTRS rīko jau otro teorētisko un praktisko semināru Latvijas praktizējošiem ārstiem gastroenterologiem un ārstiem endoskopistiem, kā arī gastroenteroloģijas rezidentiem, lai stāstītu un demonstrētu modernākās diagnostikas un ārstēšanas metodes gastroenteroloģijā. Šoreiz semināra tēma ir “Kolonoskopijas un polipektomijas kvalitāte: endoskopiska gļotādas rezekcija”. Par dalību seminārā tā dalībnieki saņems tālākizglītības punktus (TIP).

Skaidrojot teorētiskā un praktiskā semināra nozīmi Ivars Tolmanis, ārsts gastroenterologs un GASTRO CENTRA valdes priekšsēdētājs, uzsver sadarbības un nemitīgas mācīšanās nozīmi: “GASTRO CENTRA attīstības stratēģijā kā viens no nozīmīgākajiem mērķiem ir kļūt par gastroenteroloģijas izcilības centru Baltijas un reģiona līmenī, tāpēc lielu uzmanību pievēršam Latvijas mediķu – ārstu un medicīnas personāla – izglītošanai, iepazīstināšanai ar modernām ārstniecības un diagnostikas metodēm, tehnoloģijām,” saka Dr.Med. Ivars Tolmanis, norādot, ka seminārā tā dalībnieki varēs sekot līdz procedūru norisei reāllaikā videoekrānā, uzdot procedūras veicošajiem ārstiem jautājumus, novērot komandas darbu procedūru un izmeklējumu veikšanā.

Savukārt semināra teorētiskajā daļā GASTRO CENTRA vadošie speciālisti nolasīs lekcijas par semināra galveno tēmu – “Kolonoskopijas un polipektomijas kvalitāte: endoskopiska gļotādas rezekcija”. “Šādu semināru rīkošana apliecina mūsu apņemšanos nemitīgi augt ne tikai mūsu GASTRO CENTRA “iekšienē”, bet palīdzēt to darīt arī mūsu esošajiem un topošajiem kolēģiem, piedāvājot aizraujošu mācību pieredzi, kas apvieno paraugdemonstrējumus ar padziļinātām teorētiskām diskusijām”, skaidro Jānis Zaķis, GASTRO CENTRA galvenais ārsts.

Seminārā tiks aplūkots plašs nozarē svarīgu tēmu spektrs, sākot no mākslīgā intelekta integrācijas gastroenteroloģijas praksē līdz pareizai pacientu sagatavošanai kolonoskopijai. Dalībnieki iegūs jaunas zināšanas dažādos ar gastroenteroloģiju saistītās jomās: klīnisko gadījumu pārskati, pacientu sagatavošanas stratēģijas, diētas ieteikumi pēc procedūras, anestēzijas būtiskā loma polipektomijā, kolorektālā vēža skrīnings, polipu novērtēšana un ārstēšanas stratēģijas. Semināra dienā vairākās GASTRO CENTRA procedūru telpās un operāciju zālē notiks mācību procesam speciāli atlasītas kolonoskopijas un polipektomijas, kuras veiks pieredzējuši ārsti, bet semināra dalībnieki – ārsti un medicīnas māsas – piedalīsies procesā, sekojot līdz videoekrānos no GASTRO CENTRA konferenču zāles. Vienlaicīgi dalībniekiem būs iespēja pārrunāt procesu ar ārstu, kurš veic endoskopijas procedūru, apspriest dažādās pieejas, sarežģījumus, veicamās darbības u.t.t.. Paralēli notiks teorētiskās lekcijas.

“Endoskopijas prakses attīstības pamatā ir augsta līmeņa apmācības nodrošināšana. Šis seminārs ir izstrādāts, lai paaugstinātu medicīnas profesionāļu kvalifikāciju, nodrošinot izcilību endoskopiskajās gļotādas rezekcijas tehnikās,” uzskata Ivars Tolmanis, GASTRO CENTRA valdes priekšsēdētājs. Viņš ir gandarīts, ka šī gada pavasarī rīkotais  seminārs guva plašu atsaucību gastroenteroloģijas nozares speciālistu vidū, kā arī izpelnījās nepārprotami pozitīvas atsauksmes. Savukārt Mārcis Leja, GASTRO CENTRA ārsts gastroeneterologs, LU profesors, uzsver semināra satura nozīmi: “Mēs ne tikai mācām pareizu tehniku un precīzu izmeklējumu veikšanu un diagnostiku, bet arī aprūpes filozofiju, kuras prioritāte ir pacientu drošība un rezultātu kvalitāte. Runa ir par procedūras pilnvērtīgu apguvi, kas ir efektīvas kuņģa un zarnu trakta slimību ārstēšanas pamatā.”

Seminārs “Kolonoskopijas un polipektomijas kvalitāte: endoskopiska gļotādas rezekcija” norisināsies GASTRO CENTRA telpās, Gaiļezera ielā 1, Rīgā, 30. novembrī no plkst. 8:00 līdz 16:15. Detalizēta programma drīzumā tiks ievietota GASTRO CENTRS mājaslapā gastrocentrs.lv un sociālajā tīklā “Facebook”. Seminārs ir akreditēts medicīniskās tālākizglītības punktu (TIP) saņemšanai, un tajā aicināti piedalīties praktizējoši ārsti gastroenterologi, endoskopisti, endoskopijas māsas, medicīnas izglītības iestāžu mācībspēki, gastroenteroloģijas rezidenti un studenti. Pieteikšanās semināram iespējama līdz 24. novembrim, rakstot uz e-pastu konference@gastrocentrs.lv. Dalība seminārā ir bez maksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties dalībai seminārā laikus, neatliekot uz beidzamo brīdi.

Pāriet uz saturu