4. februāris – Pasaules vēža diena

Februārī, atzīmējot Pasaules vēža dienu, vēlamies aicināt ikvienu vērst uzmanību šai tēmai, kā arī atgādināt par vēža skrīningu jeb profilaktiskajām pārbaudēm, kas var glābt dzīvības.

Kolorektālais vēzis ir viens no biežāk sastopamajiem ļaundabīgajiem audzējiem Latvijā un pasaulē. Saslimstībai ar to ir novērojama tendence pieaugt. Latvijā ik gadu kolorektālais vēzis tiek atklāts vairāk kā 1000 cilvēku, no kuriem ap 55% tas tiek noteikts novēloti.
Cilvēki dažādu iemeslu dēļ bieži vien atliek vēža skrīninga veikšanu. Tomēr svarīgi apzināties šo pārbaužu nozīmīgumu, jo pirmsvēža izmaiņas bieži vien nerada sūdzības. Tieši skrīnings sniedz iespēju gūt pārliecību par savu veselību, bet gadījumā, ja tiek atklāta slimība – uzsākt savlaicīgu ārstēšanu, kas lielākoties ir izšķiroši pozitīvam ārstēšanās rezultātam.

Valsts apmaksātu zarnu vēža profilaktisko pārbaudi reizi divos gados var veikt sievietes un vīrieši vecumā no 50 līdz 74 gadiem. Lai veiktu profilaktisko pārbaudi, pacientam ir jāvēršas savā ģimenes ārsta praksē. Mēs GASTRO CENTRĀ piedāvājam valsts apmaksātu skrīninga kolonoskopiju, kas ir jāveic tādā gadījumā, ja ir pozitīvs slēpto asiņu tests fēcēs, kas ir pirmais skrīninga izmeklējums. Lai nonāktu pie mums GASTRO CENTRĀ uz valsts apmaksātu skrīninga kolonoskopiju, ko veiksim 30 dienu laikā no pierakstīšanās brīža, lūdzu jautājiet saviem ģimenes ārstiem nosūtījumu ar kodu Z12.1. un, saņemot šo nosūtījumu, sazinieties ar GASTRO CENTRU.

GASTRO CENTRS atgādina – neatliec savu veselību, tas ir dārgākais, kas tev ir!

Vairāk informācijas

Pāriet uz saturu