Jaunā ēra endoskopijā – mākslīgais intelekts GASTRO CENTRĀ

17. septembrī GASTRO CENTRĀ uzstādīta Olympus mākslīgā intelekta (MI) sistēma, kas palīdzēs uzlabot kolorektālā vēža agrīno diagnostiku un paaugstinās endoskopijas izmeklējumu kvalitāti.

Iekārta piegādāta Olympus saskaņā ar iepriekš veikta iepirkuma rezultātiem. Tā ir aprīkota ar jaunākajām MI tehnoloģijām, kas reāllaikā analizē attēlu, palīdzot ārstam pamanīt pat vismazākās gļotādas izmaiņas.

Apmācības un pirmā pieredze ar jauno tehnoloģiju

Tajā pašā dienā, kad iekārta tika uzstādīta, norisinājās arī ārstu apmācības, kurās speciālisti apguva mākslīgā intelekta funkcionalitāti un iespējas.
Apmācību laikā ārsti praksē pārliecinājās, cik ērti, intuitīvi un efektīvi MI sistēma palīdz saskatīt potenciāli nozīmīgas izmaiņas endoskopijas procesā, atvieglojot ārsta darbu un uzlabojot diagnostikas precizitāti.

Dr. Lindas Sosāres pieredze ar Olympus mākslīgo intelektu

“Mākslīgā intelekta sistēmas lietošana ir patiešām vienkārša — tās apguve neprasa daudz laika vai pūļu.
Īpaši novērtēju tās atbalstu dienas beigās, kad aiz muguras ir vairākas procedūras un acis ir nogurušas.
Šī iekārta palīdz ieraudzīt tieši to, kas ir būtiski, un sniedz pārliecību, ka nekas netiek palaists garām.”
Dr. Linda Sosāre, GASTRO CENTRS

Solis pretī modernākai veselības aprūpei

Šis projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu, un tas ir nozīmīgs solis uz priekšu Latvijas medicīnas attīstībā.
Mākslīgā intelekta ieviešana endoskopijas procesā veicina precīzāku un ātrāku diagnostiku, padara izmeklējumus efektīvākus un ilgtermiņā palīdz samazināt vēža risku.

Kopā virzāmies uz modernāku un drošāku veselības aprūpi Latvijā!