Gremošanas slimību centrs
+371 66901212

Cienījamie pacienti!
Aicinām pieteikties uz izmeklējumiem vai konsultācijām Gremošanas slimību centrā “GASTRO”:

 • elektroniski (ērtākais veids, kā pieteikties jebkurā sev vēlamā laikā);
 •  zvanot uz mūsu pieraksta tālruni (darba dienās no plkst. 8:00 – 17:00), bet lūdzam būt pacietīgiem, ja būs jāuzgaida. Mēs strādājam, lai gaidīšanas laiku samazinātu.

Informācija par sagatavošanos kolonoskopijai: LV  RU  ENG

Lai mazinātu laiku, kas jāpavada GASTRO reģistratūrā pirms procedūrām, lūdzam visiem pacientiem, kuriem tas ir iespējams, aizpildīt pacientu anketu jau pirms došanās uz GASTRO un aizpildīto anketu ierodoties iesniegt reģistratūrā.
Pacienta anketa aizpildāma pirms izmeklējuma: LV  RU  EN

Atteikties no izmeklējuma vai konsultācijas šeit  ->    (atteikt@gastrocentrs.lv)


 

GASTRO mediķi uzsāk plašu sadarbību ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu

20. janvārī pirmās endoskopiskās izmeklēšanas Jēkabpils reģionālajā slimnīcā veica Gremošanas slimību centra GASTRO speciālisti. Sadarbība starp GASTRO speciālistiem un Jēkabpils reģionālo slimnīcu dod iespēju Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils reģiona iedzīvotājiem saņemt gastroenteroloģijas jomas pakalpojumus iespējami tuvāk savai dzīvesvietai, vienlaicīgi nodrošinot GASTRO pierasto izmeklējumu un ārstu konsultāciju kvalitāti un augsto tehnoloģisko līmeni.
“Mēs esam gandarīti, ka GASTRO speciālistu darbs un darba kvalitāte tiek novērtēta,” uzsver Gremošanas slimību centra GASTRO valdes priekšsēdētājs dr. Ivars Tolmanis, komentējot GASTRO speciālistu piesaisti darbam Jēkabpils reģionālajā slimnīcā. “Mēs kā savu misiju vienmēr esam uztvēruši ne tikai palīdzības sniegšanu konkrētam pacientam, bet arī visas veselības aizsardzības sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošanu Latvijā kopumā. Mūsu speciālistu sadarbība ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu ir solis šajā virzienā,” uzskata dr. Ivars Tolmanis.
Janvāra sākumā SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” un Gremošanas slimību centrs GASTRO parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz kopīgiem spēkiem un līdzekļiem, apvienojot resursus, nodrošināt SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” pacientiem gastroenteroloģijas pakalpojumus, tajā skaitā – gastrointestinālo endoskopiju ambulatorajiem, dienas stacionāra un stacionāra pacientiem, funkcionālos izmeklējumus, kā arī nodrošinot ārstu–gastroenterologu konsultācijas, tādējādi nodrošinot reģiona iedzīvotājiem pieejamāku un kvalitatīvāku pakalpojumu.
 

Gremošanas slimību centrs GASTRO 27.decembrī atzīmē 20.dzimšanas dienu (27.12.2021.)

Klajā nācis ceturtais Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes numurs (26.11.2021)

Gremošanas slimību centrs GASTRO saviem sadarbības partneriem un pacientiem sagatavojis “GASTRO Ziņu” e-avīzes 4. numuru, kas veltīts mūsu uzņēmuma 20. jubilejai un, protams, iepazīstina gan ar jaunumiem nozarē, gan aktualitātēm GASTRO. Jauku lasīšanu un aicinām līdzdarboties nākamo “GASTRO Ziņu” tapšanā ar saviem ieteikumiem, komentāriem un jautājumiem!

Lasīt e-avīzi ->šeit

GASTRO piedāvā jaunas iespējas pacientiem ar labdabīgiem un agrīniem ļaundabīgiem kuņģa un zarnu audzējiem (22.11.2021)

Svētku priekšvakarā GASTRO veicis nākamo pakāpienu endoskopisku gremošanas sistēmas operāciju pielietojuma attīstībā Latvijā. Pacientam ar agrīnu resnās zarnas vēzi GASTRO ārstu un māsu komanda veica jauna veida operāciju – endoskopisku lokālu perifokālu transmurālu zarnas sienas rezekciju. Operācija noritēja sekmīgi un pacients pēc pamošanās un vispārējā veselības stāvokļa stabilizēšanās pēc operācijas un narkozes, varēja doties mājup, lai nakti pavadītu sev optimālā vidē un no rīta ierastos GASTRO pēcoperācijas veselības stāvokļa novērtējumam.
Šāda veida operācijas Eiropas attīstītajās valstīs veic jau vairākus gadus, bet Latvijā šī bija pirmā.
Pacientam jaunā operācija piedāvā efektīvu bet saudzīgu audzēja ārstēšanas metodi, kas pilnībā likvidē audzēja šūnas, bet saglabā kuņģa vai zarnas sienas veselumu un mazina operācijas radīto neatgriezenisko bojājumu.
Jaunās operācijas metodes indikācijas un pielietojumu konkrētam pacientam nosaka starpdisciplināra ārstu komanda, kurā ietilpst onkologs, ķirurgs, gastroenterologs, endoskopiju speciālists un  anesteziologs. Operāciju veic endoskopiju speciālists kopā ar speciāli apmācītām medicīnas māsām. Narkozi operācijas laikā nodrošina anesteziologs, bet izņemto audu paraugu histoloģisku izmeklēšanu pēc operācijas morfoloģijas laboratorija veic ārsts patologs. Tālākus pacienta novērošanas vai ārstēšanas nepieciešamību pēc veiktās operācijas saistībā ar audu paraugu izmeklēšanas rezultātiem saskaņo ar onkologu.
GASTRO turpina iesākto attīstības ceļu jaunu minimāli invazīvu endoskopisku operāciju ieviešanas jomā ar mērķi efektīvi palīdzēt pacientiem, samazinot nepieciešamību uzturēties slimnīcā.
 

Informācija iekaisīgu zarnu slimību pacientiem, kuriem šobrīd ir slimības paasinājums

Informējam pacientus un ģimenes ārstus, ka mēs, Gremošanas slimību centrs GASTRO, iespēju robežās piedāvājam paātrinātas konsultācijas un tālāku ārstēšanu iekaisīgu zarnu slimību pacientiem, kuriem šobrīd ir slimības paasinājums un asiņaina caureja.
Ja Jums vai Jūsu pacientam šobrīd ir asiņaina caureja, tas var norādīt uz aktīvu čūlaino kolītu vai Krona slimību. Šādā gadījumā lūdzu sazinieties ar GASTRO - gpc@gastrocentrs.lv vai 28658080!
Pacientiem ar aktīvu čūlainu kolītu un Krona slimību, kuriem standarta terapija nav bijusi pietiekami efektīva vai iespējama, piedāvāsim iespēju iesaistīties kādā no klīniskajiem pētījumiem.
Galvenie ieguvumi pacientam:

 • efektīvas bezmaksas terapijas iespēja pētījuma ietvaros;
 • speciāla vispusīga bezmaksas diagnostika GASTRO gastroenterologu izpildījumā;
 • ilgstoša pēctecīga terapija un novērošana GASTRO profesionāļu uzraudzībā apmaksātas veselības aprūpes ietvaros.

Aicinām gan pašus pacientus, gan ģimenes ārstus aktīvi izmantot šīs piedāvātās iespējas!

Kas būtu jāatceras pacientam, nākot uz endoskopisku gremošanas sistēmas izmeklējuma procedūru Gremošanas slimību centrā GASTRO? (20.10.2021.)

Godātie pacienti!
Gremošanas slimību centrs GASTRO nodrošina kvalitatīvu un pacientiem maksimāli komfortablu endoskopisko izmeklējumu veikšanu, taču tikpat svarīgi ir arī pašiem pacientiem sadarboties ar GASTRO personālu, lai iegūtu objektīvus un kvalitatīvus izmeklējumu rezultātus. Tāpēc mēs aicinām ievērot vairākus priekšnoteikumus, gatavojoties endoskopiskajiem izmeklējumiem!

 1. Pats galvenais – rūpēties par savu veselību katru dienu!
 2. Tā kā ir rudens un tuvojas ziemas periods, jāmēģina izvairīties no augšējo elpceļu saslimšanas. Lūdzam ņemt vērā: ar saaukstēšanās simptomiem izmeklēšanas procedūra Jums tiks atteikta.
 3. Ja jums ir nozīmēti noteikti regulāri lietojami medikamenti, tad turpiniet tos lietot arī procedūras dienas rītā (ja vien nav bijuši citi norādījumi no ārstējošā ārsta vai GASTRO centra personāla). Atcerieties: medikamentus, uzdzerot nelielu malku ūdens, vēlams iedzert 06:00 no rīta pirms procedūras.
 4. Lūdzu, nāciet uz jums nepieciešamo izmeklējumu TUKŠĀ DŪŠĀ! Nedrīkst ēst 6 stundas un dzert 2 stundas pirms endoskopiskās procedūras. Vēlreiz atgādinām – jums nozīmēto zāļu iedzeršanai pietiek ar malku ūdens!
 5. Jāatceras, ka nozīmētā endoskopisko izmeklējumu procedūra var tikt arī atteikta. Tas notiks šādos gadījumos:
  • ja bijusi akūta/plānveida operācija pēdējā mēneša laikā pirms nozīmētās procedūras;
  • ja bijis akūts kardiovaskulārs notikums (miokarda infarkts, insults) vai akūta/plānveida sirds asinsvadu caurteces atjaunošanas procedūra (stenta ievietošana, šuntēšana) pēdējā pusgada laikā pirms nozīmētā endoskopiskā izmeklējuma.

Neskaidrību gadījumos lūdzam sazināties ar GASTRO Klientu apkalpošanas centru, rakstot uz info@gastrocentrs.lv vai zvanot 66901212.

 

Lūdzu, pievērsiet uzmanību! (18.10.2021.)

11. oktobrī mainās pakalpojumu sniegšanas kārtība
Gremošanas slimību centrā GASTRO

GASTRO informē:

 • nevakcinētajiem pacientiem ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista norīkojumu Covid-19 testu apmaksā valsts;
 • GASTRO aicina nevakcinētajiem laikus pieteikties uz testu.

11. oktobrī stājās spēkā Latvijas Ministru kabineta apstiprinātās izmaiņas kārtībā, kas nosaka pacientu apkalpošanu medicīnas iestādēs saistībā ar Covid-19 ierobežošanu. Valdības apstiprinātās izmaiņas paredz, ka no 11. oktobra pacientiem, dodoties uz izmeklējumiem, konsultācijām vai ārstēšanu medicīnas iestādē (tostarp – arī Gremošanas slimību centrā GASTRO), būs jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Savukārt nevakcinētajiem pacientiem pirms izmeklējuma vai vizītes klīnikā jāuzrāda derīgs un negatīvs Covid-19 tests, kas veikts atbilstoši SPKC algoritmam ne vēlāk kā 48 stundas pirms izmeklējuma.
Gremošanas slimību centrs GASTRO uzsver: lūdzam pacientus vakcinēties pret Covid-19 un veikt visas nepieciešamās darbības, lai pasargātu sevi un citus. Ja kāda iemesla dēļ nav iespējams vakcinēties, GASTRO brīdina: šobrīd uz Covid-19 testu veikšanu veidojas rindas, tāpēc nevakcinētos pacientus aicinām laikus pieteikties uz testu veikšanu. Vienlaikus informējam, ka no 11. oktobra valsts apmaksā testus pacientiem, kurus uz izmeklējumiem nosūta ārsts, respektīvi, ar ārsta norīkojumu testi tiek veikti par valsts līdzekļiem.
No 11. oktobra pirms procedūrām pacientiem nepieciešams:

 • uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu;
 • negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms izmeklējuma.

Gremošanas slimību centrs GASTRO uzsver, ka klīnikā tiek nodrošināta epidemioloģiski droša pakalpojumu sniegšanas vide pacientiem, tiek veikti visi nepieciešamie drošības pasākumi, lai vizīte klīnikā GASTRO būtu droša un komfortabla visiem mūsu klientiem un pacientiem. Arī GASTRO ārstniecības personāls 100% apmērā ir vakcinējies pret Covid-19. GASTRO mediķi aicina arī pacientus būt atbildīgiem vispirms jau pret savu veselību un vakcinēties. Taču GASTRO turpina sniegt pakalpojumus visiem mūsu klientiem, ievērojot visus nepieciešamos un valdības lēmumā noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, tostarp – nepieciešamību pacientam uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms izmeklējuma.

GASTRO ārstniecības personāls 100% vakcinēts pret Covid-19

Gremošanas slimību centrs GASTRO atgādina, ka pieteikties pakalpojumiem var attālināti, izmantojot tiešsaistes pieteikšanās iespēju mūsu mājaslapā gastrocentrs.lv vai telefoniski pa tālruni 66901212. Ņemot vērā Covid-19 izplatības palielināšanos, GASTRO atgādina: lūdzam pacientus precīzi ievērot noteikto izmeklējuma vai konsultācijas sniegšanas laiku. Tas nepieciešams, lai klīnikā neveidotos cilvēku nevajadzīga pulcēšanās un maksimāli izslēgtu jebkādu inficēšanās risku.
 

2. oktobris – ceturtā Starptautiskā kuņģa diena (03.10.2021.)

Šogad šī diena veltīta helikobaktērijas kuņģa slimību problemātikai. Kopš 2018. gada vairāk nekā 200 eksperti no 43 valstīm aktīvi strādā, lai veicinātu sabiedrības izpratni un iespējas laicīgi identificēt kuņģa slimības. Šogad Starptautiskā kuņģa diena bija vēl īpašāka, jo tā ievada gastroenteroloģijas nozares lielāko gada notikumu - Apvietoto Eiropas gastroenteroloģijas nedēļu. Šogad konference notiks attālināti, tādējādi paplašinot iespējas pievienoties dalībniekiem no visas pasaules! Šogad konferencē profesionāļi runās gan par gastroenteroloģijas nozares pārvaldību, gan slimību diagnostiku un ārstniecību. Vairāk meklē Apvienotās Eiropas gastroenteroloģijas nedēļas mājaslapā https://ueg.eu/.

Klajā nācis jau trešais Gremošanas slimību centra GASTRO e-avīzes numurs (27.09.2021)

Pie lasītājiem nonācis jau trešais Gremošanas slimību centra GASTRO veidotais e-avīzes numurs. Reizi trijos mēnešos iznākošais elektroniskais laikraksts, kā vienmēr, pievēršas gastroenteroloģijas jaunumiem, e-avīzē stāstām par aktualitātēm sadarbībā starp gastroenteroloģijas speciālistiem un ģimenes ārstiem, svarīgāko nozarē un GASTRO jaunumiem pacientu apkalpošanā. Jāpiebilst, ka šajā numurā publicēti vairāki raksti, kuru tēmas ieteikuši GASTRO e-avīzes lasītāji – mūsu sadarbības partneri, ģimenes ārsti un medicīnas speciālisti. Arī turpmāk būsim pateicīgi, ja aktīvi iesaistīsieties GASTRO e-avīzes veidošanā: jo tieši jūsu ieteikumi palīdzējuši atlasīt tās tēmas, par kurām runāt un diskutēt plašāk, arī šī numura galvenais vadmotīvs ir tieši sadarbība. Sadarbība starp speciālistiem un ģimenes ārstiem, mediķiem un pacientiem, starpdisciplināra sadarbība starp medicīnas nozarēm. Veiksmīgu lasīšanu! Un uz tikšanos nākamajā GASTRO e-avīzes numurā!

Lasit e-avīzi -> šeit
 

GASTRO jaunums: Mūsu komandai pievienojas jauna ārste–rezidente gastroenteroloģijas specialitātē (24.09.2021)

Ar 30. septembri Gremošanas slimību centrā GASTRO konsultācijas sniegs jauna kolēģe ārste–rezidente gastroenteroloģijas specialitātē Zane Dzērve, jauna un profesionāla topošā gastroenteroloģijas speciāliste, kura lieliski papildinās GASTRO profesionāļu komandu.

“Esmu gandarīta par iespēju savas profesionālās spējas un zināšanas likt lietā tādā modernā un inovatīvā ārstniecības iestādē, kāds ir GASTRO,” stāsta dr. Zane Dzērve, norādot, ka ir svarīgi gan pacientiem, gan pašiem mediķiem apzināties tās iespējas, ko dod GASTRO klīnikas tehnoloģiskās iespējas, komforts un ārstniecības vide: “Mani priecē gan iespējas, gan vecāko kolēģu pieredze un profesionālisms, kas liek arī man nemitīgi augt un pilnveidoties,” saka jaunā ārste.

Dr. Zane Dzērve ir absolvējusi Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāti un šobrīd turpina studijas Rīgas Stradiņa universitātes Rezidentūras studiju fakultātē gastroenteroloģijas specialitātē, vienlaikus turpinot jau iepriekš studiju laikā uzsākto pētījumu par kuņģa pirmsvēža stāvokļa monitoringu LU doktora studiju programmā. Dr. Dzērve ir Latvijas Jauno gastroenterologu biedrības un Latvijas Jauno ārstu asociācijas aktīva biedre.

“Mums ir prieks, ka GASTRO ir pievilcīga darba vide jaunajiem, ambiciozajiem un profesionāli pilnveidoties gataviem kolēģiem,” norāda GASTRO valdes priekšsēdētājs dr. Ivars Tolmanis, “šādu modernajā medicīnā izglītotu un strādāt un attīstīties gribošu jauno ārstu iesaistīšanās GASTRO darbā pierāda, ka mūsu klīnikas izvēlētais attīstības virziens ir pareizs.”

Pierakstīties pie dakteres Dzērves uz konsultācijām var gan elektroniski, gan pa telefonu. Vienas konsultācijas cena – EUR 30.

GASTRO ārsti papildina zināšanas un prasmes agrīnu gremošanas sistēmas audzēju endoskopiskās operācijās (14.09.2021.)

Pagājušajā nedēļā GASTRO valdes priekšsēdētājs ārsts Ivars Tolmanis piedalījās apmācību kursā Vācijā, kur papildināja teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas gremošanas sistēmas agrīnu audzēju endoskopisku operāciju veikšanā. Jaunās apgūtās metodes būtība ir iespēja izgriezt kuņģa vai zarnas agrīnu audzēju minimāli invazīvā ceļā, izmantojot endoskopu. Mācības notika speciāli izveidotā laboratorijā, kur izveidoti reālajai ārsta darba videi tuvi apstākļi. Dr. Tolmanim ekspertu uzraudzībā bija iespēja veikt vairākas šādas operācijas laboratorijas apstākļos. Iegūtās prasmes un iemaņas paplašinās GASTRO iespējas palīdzēt pacientiem tajās agrīnu audzēju stadijās, kur tradicionālās endoskopiskās operācijas līdz šim veikt nebija iespējams.

GASTRO ārsts profesors Mārcis Leja piedalās starptautiskā konferencē “Multidisciplināra pieeja gastroenteroloģijā” (13.09.2021.)

10.-11.septembrī St.Pēterburgā tika organizēta kārtējā, piektā zinātniski-praktiskā konference ar starptautisku dalību “Multidisciplināra pieeja gastroenteroloģijā”. Tā kā konference tika organizēta virtuālā formātā, tajā piedalījās plašs dalībnieku loks arī ārpus Krievijas otrās lielākās metropoles. Apaļā galda diskusijas tēmai tika izvēlēti jautājumi saistībā ar autoimūnu gastrītu, kurā starptautiska eksperta statusā bija aicināts piedalīties arī GASTRO ārsts profesors Mārcis Leja.
Prof. M.Leja diskusijas laikā prezentēja starptautiskās datu sadarbības iniciatīvu kuņģa vēža un pirmsvēža stāvokļu diagnostikas un ārstēšanas optimizēšanai (‘Data collaborative in gastric cancer and precancerous lesions’), paužot viedokli, ka šāds sadarbības modelis varētu sniegt būtisku ieguldījumu autoimūna gastrīta noteikšanas un kontroles jomā.

ĀRSTS – GASTROENTEROLOGS (AR SERTIFIKĀTU GASTROINTESTINĀLO ENDOSKOPIJU METODĒ) (01.09.2021.)

Gremošanas slimību centrs GASTRO – lielākais gastroenteroloģijas centrs Baltijā, kas nodrošina pilnu diagnostisko un ārstniecisko pasākumu spektru gremošanas sistēmas (barība vada, kuņģa, zarnu, žultsceļu, aizkuņģa dziedzera, aknu) slimību noteikšanai un ārstēšanai ambulatori un dienas stacionārā. 2021.gadā gadā GASTRO atzīmē savu 20 gadu jubileju un visu savu darbības laiku ir bijis uzticīgs pamatvērtībām - profesionalitāte, tehnoloģijas un komforts.
 
Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina darbā pilnas slodzes
ĀRSTU – GASTROENTEROLOGU (AR SERTIFIKĀTU GASTROINTESTINĀLO ENDOSKOPIJU METODĒ)
Galvenie pienākumi:

 • Veikt gremošanas sistēmas diagnostiskās un terapeitiskās endoskopijas.
 • Sniegt gastroenterologa konsultācijas.
 • Piedalīties ārstu, studentu, rezidentu un medicīnas māsu apmācībā.

Lasīt vairāk šeit ->

KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTS (08.08.2021.)

Gremošanas slimību centrs GASTRO – lielākais gastroenteroloģijas centrs Baltijā, kas nodrošina pilnu diagnostisko un ārstniecisko pasākumu spektru gremošanas sistēmas (barība vada, kuņģa, zarnu, žultsceļu, aizkuņģa dziedzera, aknu) slimību noteikšanai un ārstēšanai. 2021.gadā gadā GASTRO atzīmē savu 20 gadu jubileju un visu savu darbības laiku ir bijis uzticīgs pamatvērtībām - profesionalitāte, tehnoloģijas un komforts.
 
Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina darbā pilnas slodzes
KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTU

Lasīt vairāk ->

GASTRO aicina neaizmirst lietot ūdeni savā ikdienā, it īpaši karstā laikā
Infografika - 3 ceļi kā pieteikties GASTRO
Izmeklējumiem un konsultācijām var pieteikties ar pašapkalpošanās e-pierakstu – tagad vēl ērtāk

Turpinot uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, ar 10. maiju piedāvājam pacientiem ērtāku pierakstīšanos uz izmeklējumiem un konsultācijām, izmantojot pašapkalpošanās e-pierakstu ar iespēju pašam pierakstīties izmeklējumiem un konsultācijām sev vēlamā laikā. Pacientiem, pierakstoties uz izmeklējumiem un konsultācijām, jāveic pilnīga vai daļēja priekšapmaksa, kopš 9.jūnija apmaksu ir iespējams veikt, izmantojot internetbanku un maksājumu kartes, kas būtiski atvieglos pieteikšanās procesu. Ņemot vērā ilgtermiņa rindu uz valsts apmaksātajiem endoskopiju izmeklējumiem, pagaidām šis pieraksta veids ir pieejams visiem maksas pacientiem, kā arī pacientiem, kuri piesakās uz valsts (NVD) apmaksātiem elptestiem.

GASTRO piedāvā saņemt izmeklējumu rezultātus "Datamed" sistēmā

Kopš 2021. gada maija visi Gremošanas slimību centra GASTRO pacienti konsultāciju un izmeklējumu slēdzienus var saņemt elektroniski, izmantojot "Datamed" sistēmu. Jaunais pakalpojums ļaus drošāk, ērtāk un jebkurā diennakts laikā piekļūt slēdzieniem gan pašiem pacientiem, gan viņu ģimenes ārstiem. GASTRO šo iespēju saviem pacientiem piedāvā bez maksas. GASTRO apmaksā arī iespēju pacientam savus konsultāciju vai izmeklējumu slēdzienus apskatīt pastāvīgi – ilgstošā laika periodā (nevis vienu mēnesi pēc ievietošanas kā standarta gadījumā).

"Datamed" sistēmā ir pieejams gan GASTRO slēdziens, gan Akadēmiskās histoloģiskās laboratorijas histoloģijas slēdziens, kas interpretējams tikai kopā ar endoskopijas slēdzienu.

Pie lasītājiem nonāk GASTRO e-avīzes 2. numurs (01.06.2021.)

Gremošanas slimību centrs GASTRO sagatavojis ik ceturkšņa e-avīzes kārtējo numuru. Tajā, kā ierasts, var lasīt par gastroenteroloģijas aktualitātēm un jaunumiem Gremošanas slimību centra GASTRO piedāvātajos pakalpojumos.
2. numurā lasiet GASTRO valdes priekšsēdētāja Dr. Ivara Tolmaņa viedokli par sadarbību mūsdienu medicīnā, jaunumiem GASTRO pacientiem e-pieteikšanās sistēmā, Dr. Ilzes Kikustes pārskatu par modernajām endoskopijas izmeklējumu metodēm, Dr. Ievas Tolmanes padomus, kā ar jogas palīdzību cīnīties pret vēdera uzpūšanos, kā arī GASTRO galvenās māsas Māras Bārenes komentāru par Starptautisko māsu dienu un māsu nozīmi pacientu aprūpē gastroenteroloģijas nozarē.
Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina visus kolēģus un sadarbības partnerus iesaistīties GASTRO e-avīzes nākamā numura tapšanā: iesakot tēmas, kuras būtu svarīgas mūsu kopīgajā sadarbībā, iniciējot diskusijas un uzdodot jautājumus, uz kuriem e-avīzē centīsies atbildēt mūsu speciālisti.

Lasīt šeit ->


Patīkamu lasīšanu!

20. maijs - klīnisko pētījumu diena. (20.05.2021)

20.maijā pasaulē tiek atzīmēta Klīnisko pētījumu diena. Tā ir diena, kad ir iespēja izrādīt atzinību klīnisko pētījumu profesionāļiem par viņu centieniem uzlabot sabiedrības veselību.
Arī Gremošanas slimību centrs “GASTRO” aktīvi iesaistās dažādu klīnisko pētījumu veikšanā kopš 2005. gada un līdz šim ir piedalījies vairāk kā 30 pētījumos. Klīniskie pētījumi ļauj atklāt un pārbaudīt zāļu iedarbību, efektivitāti un arī blakusparādības. Tādā veidā ir iespējams attīstīt dažādu saslimšanu ārstēšanu un nodrošināt pacientam pēc iespējas labāku aprūpi.
Šobrīd centrā tiek īstenoti pētījumi tādu iekaisīgu zarnu slimību ārstēšana kā čūlainais kolīts un Krona slimība. Aicinām pacientus piedalīties pētījumos, tādā veidā bez maksas saņemot modernus medikamentus un izmeklējumus profesionāļu uzraudzībā.
Klīniskos pētījumus Latvijā uzrauga Zāļu valsts aģentūra un Zāļu klīniskās izpētes Ētikas komiteja.

19.maijs - Pasaules Iekaisīgu zarnu slimību diena (19.05.2021)

Katru gadu 19. maijā tiek atzīmēta Pasaules Iekaisīgu zarnu slimību diena. Tās mērķis ir apvienot cilvēkus visā pasaulē cīņā pret Krona slimību un čūlaino kolītu, kas pazīstamas kā iekaisīgu zarnu slimības.
Arī mēs, Gremošanas slimību centrs GASTRO, aktīvi iesaistāmies iekaisīgo zarnu slimību pacientu aprūpē, nodrošinot pacientiem kvalitatīvu izmeklēšanu, profesionālas konsultācijas un ārstēšanu, tai skaitā ar inovatīviem medikamentiem. Vēlreiz aicinām pacientus par čūlaino kolītu noskatīties video un izmantot iespēju piedalīties klīniskajos pētījumos: https://youtu.be/1mxZQGPAW3g

No 10. maija pieteikties izmeklējumiem un konsultācijām GASTRO var ar e-pierakstu

Gremošanas slimību centrs GASTRO, turpinot uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, ar 10.maiju piedāvā pacientiem ērtāku pierakstīšanos uz izmeklējumiem un konsultācijām, izmantojot e-pierakstu.

GASTRO šādus uzlabojumus komunikācijā ar pacientiem veic tādēļ, ka līdzšinējais pacientiem ierastais veids – tālruņa komunikācija ar GASTRO zvanu centru – rada neērtības gan pacientiem, gan GASTRO darbiniekiem, apkalpojot lielu skaitu telefona zvanu. Tieši telefona zvanu kā komunikācijas formu ar GASTRO vidēji mēnesī izmanto 5000–7000 cilvēki. Analizējot statistiku par ienākošajiem zvaniem, skaidri iezīmējas tendence, ka katras darba dienas rīta stundās no plkst. 9:00 – 11:00 un pēcpusdienās no plkst. 14:00 – 15:00 veidojas “zvanu sastrēgumi”, kuru dēļ pacientiem, gaidot savienojumu ar GASTRO, ir jāpavada vidēji 140 sekundes, bet atsevišķos gadījumos pat ilgāks laiks. Daudzi GASTRO pacienti ir izteikuši vēlēšanos, lai tiktu attīstītas citas saziņas iespējas.

GASTRO darba laika izmaiņas saistībā ar svētku brīvdienām

Saistībā ar valsts svētku brīvdienām maija sākumā informējam, ka Gremošanas slimību centrs GASTRO nestrādās 1.- 4. un 8. maijā.
Lai laba veselība un tiekamies pārējās darba dienās kā ierasts!
 

NOSKATIES un UZZINI PAR DALĪBU KLĪNISKAJĀ PĒTĪJUMĀ!

Gremošanas slimību centrs GASTRO savas darbības 20. jubilejas gadā piedāvā visplašākos izmeklējumus, diagnostiku un ārstniecības pakalpojumus gastroenteroloģijas nozarē, kā arī aicina čūlainā kolīta pacientus piedalīties klīniskajā pētījumā. Dalība klīniskajā pētījumā nozīmē, ka mūsu pacientiem ir iespēja bez maksas saņemt modernus medikamentus profesionāļu uzraudzībā. Šobrīd notiekošajā pētījumā tiek uzņemti pacienti, kam ir vidēji smags vai smags čūlainais kolīts un kuriem nav uzlabojumu, vai arī pacients nepanes ierasto standarta terapiju.
Mūsu galvenās vērtības: profesionalitāte, tehnoloģijas un komforts. Lai pieteiktos vai iegūtu detalizētāku informāciju, pacientus lūdzam sazināties ar GASTRO klīnisko pētījumu koordinatori Daci Svilāni, rakstot uz e-pastu gpc@gastrocentrs.lv vai zvanot 28658080.
Noskaties video un uzzini sīkāk par iespējām piedalīties klīniskajā pētījumā, kā arī par Gremošanas slimību centra GASTRO pakalpojumiem, komfortablajām GASTRO telpām un personālu.
Gaidīsim Tevi Gremošanas slimību centrā GASTRO!

Noskatīties video šeit ->

Kas ir Bostonas skala un kad pacientam jāveic atkārtota kolonoskopija nepilnīga pārskata dēļ?

GASTRO ir viens no vadošajiem kolonoskopiju veicējiem valstī. Mēs piedāvājam saviem pacientiem gan valsts apmaksātus izmeklējumus, gan maksas un apdrošinātāju apmaksātas kolonoskopijas, gan arī kolonoskopijas zarnu vēža skrīninga programmas ietvaros. Kolonoskopijas specifika ir tā, ka izmeklējuma rezultāta kvalitāte ir atkarīga ne tikai no ārsta profesionalitātes un izmantotā tehniskā aprīkojuma, bet arī no pacienta līdzdarbošanās, sagatavojoties izmeklējumam. Šī sagatavošanās ir jāsāk jau 7 dienas pirms izmeklējuma un jāievēro precīzi noteikumi. Ja pacients neievēro šo sagatavošanos izmeklējumam, tad iegūtais rezutāts var būt arī nederīgs un ir nepieciešams atkārtots izmeklējums.
Ņemot vērā pacientu uzdotos jautājumus par sagatavošanos kolonoskopijai un tās nozīmi, turpinām pacientu un arī ģimenes ārstu izglītošanu un šoreiz pastāstīsim par to, kas ir Bostonas skala un ko nozīmē dažādi burti un cipari kolonoskopijas slēdzienā.
Lasīt vairāk ->

GASTRO aicina mediķus uz konferenci–vebināru par gastroenteroloģijas nozares aktualitātēm (09.04.21.)

29. aprīlī Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina ģimenes ārstus, gastroenterologus un citus mediķus piedalīties informatīvā konferencē–vebinārā “Gastroenteroloģijas aktualitātes”, kurā par nozares jaunumiem diagnostikā, ārstēšanā un gremošanas slimību profilaksē dalīsies praktizējoši GASTRO ārsti gastroenterologi un arī Latvijas augstskolu mācībspēki - Ivars Tolmanis, Mārcis Leja un Ilze Kikuste, kā arī GASTRO uztura speciāliste Lelde Cīrule–Dambe. Aicinām kolēģus iepazīties ar konferences programmu un pieteikties konferencei-vebināram jau laicīgi.

Par dalību konferencē tiek piešķirti 3 TIP - LĀB Sertifikācijas padome ar dokumentu Nr. TIP2021/203 apliecina 3.0 TIP tālākizglītības punktus, kas saskaņā ar LR MK noteikumiem Nr. 943 "Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība" izmantojami ārstu sertifikācijai un resertifikācijai.

Lasīt ielugumu -> šeit 

Pieteikties konferencei -> šeit

Uz tikšanos konferencē! Šoreiz vēl attālināti, bet cerams, ka jau drīz arī klātienē!

 

Par iespējām veikt kolonoskopiju GASTRO resnās zarnas vēža skrīninga un “zaļā koridora” pacientiem (22.03.21)

Pacientiem ar aizdomām par gremošanas sistēmas onkoloģisku slimību endoskopiskie izmeklējumi tiek veikti iespējami ātri tā sauktā  "zaļā koridora" ietvaros:

 • Z03.118  nosūtījuma kods pacientiem ar aizdomām par resnās zarnas onkoloģisku slimību;
 • Z03.115 un Z03.116 kodi ar aizdomām par barības vada un kuņģa onkoloģisku slimību.

Pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku slimību (norādītu "zaļā koridora"  kodu nosūtījumā) izmeklējumi tiek veikti ārpus kopējās rindas 10 darbdienu laikā.
Pacientiem ar pozitīvu slēpto asiņu testu fēcēs skrīninga kolonoskopija (Z12.1 kods)  tiek nodrošināta 1 mēneša laikā pēc pieraksta veikšanas.
Aicinām gan pacientus, gan ģimenes ārstus būt aktīviem un atbildīgiem par savu un savu pacientu veselību, izmantot valsts piedāvātās iespējas izmeklējumu veikšanai!
Lai ērti pieteiktos izmeklējumam, aicinām izmantot pieteikšanās formu GASTRO mājas lapā ->šeit
Lai Jūs varētu pareizi sagatavoties kolonoskopijai GASTRO, lūdzu iepazīties ar bukletu latviešu un krievu valodā par pareizu sagatavošanos kolonoskopijai -> šeit

GASTRO aicina mediķus uz konferenci–vebināru par gastroenteroloģijas nozares aktualitātēm (15.03.2021)

29. aprīlī Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina ģimenes ārstus, gastroenterologus un citus mediķus piedalīties informatīvā konferencē–vebinārā “Gastroenteroloģijas aktualitātes”, kurā par nozares jaunumiem diagnostikā, ārstēšanā un gremošanas slimību profilaksē dalīsies praktizējoši GASTRO ārsti gastroenterologi un arī Latvijas augstskolu mācībspēki - Ivars Tolmanis, Mārcis Leja un Ilze Kikuste, kā arī GASTRO uztura speciāliste Lelde Cīrule–Dambe. Aicinām kolēģus iepazīties ar konferences provizorisko programmu un ieplānot laiku konferences virtuālajai apmeklēšanai jau laicīgi. Būtiski, ka konferences apmeklējums dos ārstiem arī TIP punktus.

Lasīt ielugumu -> šeit  

Pieteikties konferencei -> šeit
 

Mūsu speciālisti konsultē plašsaziņas līdzekļu lasītājus (10.03.2021)

Lelde Cīrule–Dambe, Gremošanas slimību centra GASTRO uztura speciāliste, sniegusi konsultācijas veselīga uztura jautājumos populārajam žurnālam “Praktiskais Latvietis”. GASTRO speciālisti bieži sadarbojas ar plašsaziņas līdzekļiem un dažādu izdevumu un ziņu portālu žurnālistiem, lai publicētu viedokļus par nozares aktualitātēm, sniegtu ieteikumus plašsaziņas līdzekļu lasītājiem, skatītājiem un klausītājiem. Bet, protams, viskvalificētākā konsultācija katram individuāli būs tad, ja pēc padoma vērsīsieties tieši pie Gremošanas slimību centra GASTRO speciālistiem. Lai visiem laba veselība! Lasīt rakstu ->šeit
 

GASTRO saviem pacientiem piedāvā jaunu bukletu par gatavošanos kolonoskopijai (04.03.2021)

Apakšējā endoskopija jeb kolonoskopija ir vienīgā, visprecīzākā un informatīvākā izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var izmeklēt resno zarnu no iekšpuses un savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt resnās un taisnās zarnas slimības, tai skaitā audzējus. Kolonoskopijas laikā ar tievu, lokanu optisku vai video instrumentu detalizēti apskata no „iekšpuses” taisno zarnu, tālākās resnās zarnas daļas līdz pat aklajai zarnai un nedaudz arī tievās zarnas beigu daļu. Kolonoskopijas laikā ārsts diagnozes precizēšanai no zarnas gļotādas var paņemt sīkus audu paraugus (biopsijas).
GASTRO gadā veic apmēram 5000 kolonoskopijas. Kolonoskopijas laikā, nepieciešamības gadījumā, vienlaicīgi var veikt dažādas diagnostiskas darbības, piemēram, polipu noņemšanu. GASTRO augsti kvalificēti speciālisti ir ar lielu pieredzi  tieši diagnostisko vai ārstējošo kolonoskopiju veikšanā.
Kvalitatīvas kolonoskopijas veikšanai izšķiroša nozīme ir tam, cik labi pacients ir sagatavojies procedūrai. Turpinot pacientu informēšanu un izglītošanu par sagatavošanos kolonoskopijai, GASTRO ir izstrādājis bukletu, kurā vienkāršā un viegli saprotamā veidā ir parādīts, kā labi sagatavoties procedūrai. Buklets pieejams latviešu, krievu un angļu valodās: LV  RU  ENG .
Būsim veseli!