Endoskopijas veikšanas nepieciešamību nosaka ārsts.

Augšējā endoskopija ir vienīgā metode gremošanas orgānu izmeklēšanā un ārstēšanā, ar kuras palīdzību var izmeklēt barības vadu, kuņģi un divpadsmitpirkstu zarnu “no iekšienes” un nepieciešamības gadījumā veikt dažādas diagnostiskas un ārstnieciskas darbības orgānu iekšienē.

Augšējā endoskopija, ja to veic pieredzējis un prasmīgs ārsts ar modernu instrumentu, ir pacientam droša un nekaitīga procedūra.

Augšējā endoskopija ir visprecīzākā metode agrīnai gremošanas sistēmas iekaisumu, čūlu un audzēju diagnostikai un ārstēšanai.

Augšējās endoskopijas laikā ārsts caur pacienta muti gremošanas sistēmā ievada augstas kvalitātes optisku instrumentu un detalizēti apskata un novērtē barības vadu, kuņģi un divpadsmitpirkstu zarnu no iekšpuses.

Ar jaunākās paaudzes endoskopiem iespējams visu endoskopijas ainu dokumentēt videofilmā un elektroniski uzglabāt vai pārraidīt, izmantojot jebkuru mūsdienīgu attēla apstrādes tehnoloģiju.

Lai uzlabotu endoskopijas kvalitāti un novērstu nepatīkamas izjūtas, endoskopijas laikā ārsts izmanto speciālus medikamentus, ko parasti iesmidzina pacienta kaklā un/vai injicē vēnā. Daži medikamenti var izraisīt miegainību un samazināt reakcijas ātrumu uz vairākām stundām. Par medikamentu ievadi pacientu brīdina pirms endoskopijas, un jāatceras, ka noteikti jāizvairās no transporta līdzekļu vadīšanas vismaz 12 stundas pēc endoskopijas veikšanas.

Endoskopijas laikā, bez pacienta speciālas iepriekšējās sagatavošanas, ārsts var veikt dažādas citas darbības, piemēram, polipu izgriešanu, svešķermeņu (norītas pogas vai monētas) izvilkšanu.

Parasti diagnostiska augšējā endoskopija ilgst 10-20 minūtes. Kopējais medicīnas iestādē pavadītais laiks ir apmēram 1-1,5 stunda.

Pāriet uz saturu