Gremošanas slimību centrs
+371 66901212
+371 26535389

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas

Līdz 9. oktobrim GASTRO mājas lapas apmeklētāji var uzdot jautājumus ārstei endoskopistei Indrai Gulbei

Jautājiet par barības vada, kuņģa un zarnu endoskopiskajiem izmeklējumiem – to veidiem, indikācijām, priekšrocībām, iespējamajiem riskiem u.c.
Indra Gulbe ir ārste endoskopiste un veic visa veida gremošanas sistēmas diagnostiskās un terapeitiskās endoskopijas, ieskaitot netliekamo endoskopiju.

Uzdot jautājumu

Atbildes uz jautājumiem tiks sniegtas 4-5 darba dienu laikā mūsu mājas lapā kā arī tiks nosūtītās uz Jūsu e-pastu (ja tiks uzrādīts).

Atbildes uz jautājumiem lasiet šeit.

GASTRO turpina seminārus Zarnu vēža profilakses skolā

18. septembrī aizritējis kārtējais GASTRO rīkotais Zarnu vēža profilakses skolas seminārs kolēģiem. Semināru apmeklēja kopā 29 dalībnieki, to skaitā ārsti, ārstu palīgi, māsas un medicīnas studenti.
Zarnu vēža profiklases skola aicina Jūs iesniegt savus secinājumus, jautājumus vai ieteikumus ->

 

Šā gada 25. – 28. maijā Gremošanas slimību centra GASTRO ārsti - profesors Mārcis Leja un med. doktors, gastroenterologs Ivars Tolmanis vadīja starptautisku vēža skrīniga darba grupu

Eiropas Savienības Vienotās rīcības projekta vispusīgai vēža apkarošanai CANCON ietvaros 2015. gada maija beigās Rīgā, Latvijas Universitātes telpās notika starptautiskas vēža skrīninga darba grupas tikšanās, kurā piedalījās gan vietējie eksperti, gan Eiropas vadošie gastroenterologi. 25-26. maijs bija veltīts ar kolorektālā vēža skrīningu saistītiem jautājumiem, savukārt 27-28. maijā tika diskutēts par kuņģa vēža kā jauna skrīninga veida ieviešanas iespējām. Nedēļas noslēgumā 28. maijā kopā ar Starptautiskās vēža pētniecības aģentūras (IARC) pārstāvjiem un citiem pieaicinātajiem ekspertiem notika tikšanās, kas veltīta ar Latvijā realizētā projekta kuņģa vēža mirstības mazināšanai GISTAR saistītiem jautājumiem.
 

Ārzemju mediji vēsta - elpas tests palīdzēs konstatēt agrīnu kuņģa vēzi. Pētījumos pieadalījies GASTRO ārsts profesors Mārcis Leja

Šā gada 14. aprīļa interneta portālā Diena.lv, publicēts raksts - „Elpas tests palīdzēs konstatēt kuņģa vēzi; atsaucas uz latviešu pētījumiem”
Rakstā vēstīts par pētījumu kuņģa vēža agrīnai diagnostikai ar īpašu metodi, piedaloties Latvijas pētniekiem un ar ko īpaši lepojamies, Gremošanas slimību centra GASTRO gastroenterologam profesoram Mārcim Lejam.
 

„Ievas Veselībā” publicēta intervija ar dr. I. Kikusti!

Šā gada 27.marta „Ievas Veselībā” publicēta intervija ar mūsu ārsti gastroenteroloģi dr. Ilzi Kikusti. Ar prieku informējam, ka akcijas „Satiec Latvijas labākos ārstus!” ietvaros Dr. I. Kikuste bija sastopama 11. aprīlī Kuldīgā.

Sīkāka informācija ->

JAUNUMS! Aicinām noskatīties GASTRO videofilmu „Mīti un realitāte par zarnu vēzi”!

Turpinot pacientu izglītošanu, esam izveidojuši videofilmu, lai kliedētu biežākos mītus, kas saistīti ar zarnu vēzi un tā skrīningu. Filmā piedalās GASTRO ārsti – gastroenterologs profesors Mārcis Leja un ārsts endoskopists Dans Stirna, pamatojot zarnu vēža skrīnininga nozīmi.

Noskatīties video šeit ->

Kapsulas endoskopija ar „zelta” kapsulu

Kapsulas endoskopija ir modernākais un precīzākais diagnostikas veids, ko izmanto tievās zarnas slimību noteikšanai.
Mūsu centrā piedāvājam izmeklējumus ar pasaulē šobrīd mazāko kapsulu, kas pārklāta ar zelta pārklājumu, un ilgāko darbības laiku - līdz pat 12 stundām.

Iespēja piedalīties klīniskajos pētījumos!

Šobrīd Gremošanas slimību centrs GASTRO, Dr. med. Ivara Tolmaņa un Prof., Dr. med. Mārča Lejas vadībā, piedalās klīnisko pētījumu veikšanā čūlainā kolīta un funkcionālās dispepsijas pacientiem.
Pacienti, piedaloties klīniskajos pētījumos, saņem vispusīgu un precīzu diagnostiku un modernu terapiju. Dalība pētījumos, izmeklēšana un ārstēšana ir bez maksas.

Lepojamies!

Gremošanas slimību centra GASTRO gastroenterologam prof. M. Lejam 2014. gada 14. novembrī tika pasniegts Latvijas Republikas Veselības ministrijas atzinības raksts par ieguldījumu zinātniski pētniecisko projektu īstenošanā Latvijas medicīnā.
Vienlaikus prof. M. Leja sniedz nozīmīgu ieguldījumu gastroenteroloģijas attīstībā arī Eiropā un pasaulē – profesors tika ievēlēts Eiropas Gastroenteroloģijas nedēļas organizācijas komitejā, kas plānos un organizēs tās programmu un notikumus no 2016. līdz 2019. gadam. Eiropas Gastroenteroloģijas nedēļa ir lielākais un prestižākais šāda veida gastroenterologu pasākums Eiropā, tā tiek rīkota kopš 1992. gada, piedaloties vairāk nekā 14 000 interesentiem no visas pasaules. Šis ir galvenais pasākums, kur demonstrēt jaunākos pētījumu rezultātus un uzzināt gastroenteroloģijas aktualitātes. Ir liels gods piedalīties Eiropas Gastroenteroloģijas nedēļas organizēšanā, turklāt tas liecina, ka dr. M. Leja ir starptautiski īpaši atzīts savas jomas speciālists. Esam gandarīti, ka dr. M. Leja izvirzīts šim darbam, jo Latvijai tas ir nebijis notikums.

Apsveicam prof. M. Leju un lepojamies!

Gremošanas slimību centra GASTRO gastroenterologa prof. M. Lejas intervija publicēta ASV izdevumā „The ASCO Post”

Dr. M. Leja ar kolēģiem ir veicis pētījumu par gaistošo marķieru izmantošanu kuņģa patoloģiju noteikšanā. Šā pētījuma rezultāti tika demonstrēti pasaules lielākajā gastroenteroloģijas speciālistu forumā – Gremošanas slimību nedēļā (DDW) 2014. gada maijā. GASTRO lepojas, ka Dr. M. Lejas demonstrētais posteris, kurā tika atspoguļoti pētījuma rezultāti, ir ieguvis Gremošanas slimību nedēļas 2014 balvu.

GASTRO papildināts ISO 9001:2008 sertifikāts ar jaunu darbības sfēru

Ar 2014. gada 27. jūniju Gremošanas slimību centra „GASTRO” ISO 9001:2008 sertifikāts, kas aptver visu veidu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu gastroenteroloģijā un tika piešķirts GASTRO 2012. gadā, ir papildināts ar jaunu sfēru - ISO 9001:2008 sertifikātu zinātniskās un klīniskās izpētes jomā.

Par sāpem vēderā (Dr. I. Tolmanis)

Vēdera sāpes ir biežs simptoms un var būt gan funkcionālu traucējumu, gan dzīvībai bīstamas patoloģijas pazīme. Aptauju dati liecina, ka 75% jauniešu un 50% pieaugušo jutuši dažāda rakstura vēdersāpes.
Visplašākais un nespecifiskākais no gremošanas traucējumus raksturojošiem terminiem ir dispepsija. Dispepsija ir pastāvīgas vai periodiskas centrālas sāpes vai diskomforts vēdera augšdaļā. Diskomforts ir subjektīva negatīva sajūta, kas nesasniedz sāpju līmeni. Dispepsijas gadījumā sāpes vai diskomforts vēdera augšdaļā var būt jūtami vienlaicīgi ar sāpēm vai diskomfortu citviet vēderā.

Dr. Dans Stirna stāsta par resnās zarnas divertikulozi

Resnās zarnas divertikuloze ir viena no samērā bieži sastopamām slimībām iedzīvotāju vidū.
Tā ir atrodama ap 30% cilvēku vecumā virs 45 gadiem un ap 75% cilvēku vecumā virs 80 gadiem.

Divertikulozi izraisošie visbiežākie cēloņi ir ģenētiski iedzimtas zarnas sienas īpatnības, zems šķiedrvielu daudzums uzturā, palielināts svars, samazināta ikdienas fiziskā aktivitāte, alkohols, smēķēšana. Arī medikamenti – kortikoīdi, nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi var veicināt divertikulozes rašanos.      Izdrukāt tekstu>

Dr. Ilze Kikuste stāsta par aizcietējumiem (video)

Pacientu izglītošanas programmas ietvaros, piedāvājam informatīvu video par aizcietējumiem jeb kūtro vēderu.
Dr. Ilze Kikuste izglīto pacientus par biežākajiem slimības simptomiem un to novēršanu. Izdrukāt tekstu>

NOSKATĪTIES VIDEO>

Informācija pacientiem par augšējo endoskopiju (video)

Turpinot izglītības programmas veidošanu pacientiem, piedāvājam noskatīties informatīvu video par augšējas endoskopijas (gastroskopijas) norisi GASTRO. Video tiek sniegta informācija par procedūras gaitu, sagatavošanos gastroskopijai un tiek izskaidroti jautājumi par pēc procedūras laiku.

NOSKATĪTIES VIDEO>

Informācija pacientiem par kolonoskopiju (video)

Turpinot izglītības programmas veidošanu pacientiem, piedāvājam noskatīties informatīvu video par kolonoskopijas norisi GASTRO. Video tiek sniegta informācija par procedūras gaitu, sagatavošanos kolonoskopijai un tiek izskaidroti jautājumi par pēc procedūras laiku.

 NOSKATĪTIES VIDEO>

Realitāte par narkozi (Dr. A. Vanags)

Bieži dažādos Interneta portālos var lasīt komentārus par narkozi izmeklējumu laikā. Vēlamies kliedēt nepatiesus mītus un nepamatotas bailes no procedūras un narkozes, kuru dēļ reizēm pacienti atliek izmeklēšanu uz ilgāku laiku.
GASTRO visas procedūras tiek veiktas pielietojot pārsvarā īsas un ultraīsas darbības narkozi ar anesteziologa piedalīšanos, pēc kuras pacients ir pilnīgi adekvāts un rīcības spējīgs.
Patiesība par mūsdienīgo narkozi...

Gremošanas slimību centra GASTRO speciālistu veiktie pētījumu rezultāti tiek atzinīgi novērtēti ASV

Rezultātus, kas iegūti Latvijā veiktajos pētījumos, Gremošanas slimību centra gastroenterologs, profesors Mārcis Leja š.g. maija sākumā prezentēja vairākos starptautiskas nozīmes pasākumos ASV.

GASTRO viesojās dr. Rolando Herrero

2014. gada 17. martā GASTRO viesojās Pasaules Veselības organizācijas Starptautiskās Vēža izpētes aģentūras Vēža profilakses darba grupas vadītājs dr. Rolando Herrero.
Vizītes mērķis bija iepazīties ar pētniecības projekta „Daudzcentru randomizēts pētījums kuņģa vēža izraisītās mirstības samazināšanai, veicot H.pylori eradikāciju un pepsinogēnu noteikšanu” īstenošanu Latvijā.
 

Resnās un taisnās zarnas vēža skrīnings Latvijā ir pieejams, un to apmaksā valsts

Katru gadu Latvijā ar resnās un taisnās zarnas vēzi saslimst vairāk par 1000 cilvēkiem un vairāk par 700 slimnieku šīs slimības dēļ nomirst. Attīstītās valstīs saslimšana var būt pat augstāka, taču proporcionāli daudz mazāk slimnieku mirst šī vēža dēļ, jo ir iespējama un pieejama efektīva ārstēšana ja vien slimība tiek diagnosticēta savlaicīgi. Tik slikta situācija kā Latvijā mūsu reģionā (t.sk. Eiropā) nav nevienā valstī, mums tikai tuvojas mūsu kaimiņi – Krievija, Baltkrievija, nedaudz atpaliekot Lietuvai. Tas galvenokārt liecina par dramatiski novēlotu slimības diagnostiku, diemžēl arī par iedzīvotāju nevēlēšanos nevēlēšanos nevēlēšanos rūpēties par savu veselību.

Palielināts ķermeņa svars un tā negatīvā ietekme

Palielinātam ķermeņa svaram, kura visbiežākais iemesls ir aptaukošanās (adipozitāte), ir negatīva ietekme uz visām nozīmīgākajām organisma funkcijām.  Daudzās attīstītās valstīs, piemēram, ASV un Apvienotajā Karalistē, aptaukošanās ir sasniegusi pandēmijas apmērus, kur palielināts ķermeņa svars ir 20-30% pieaugušo. Pārējā pasaules daļā, tai skaitā Latvijā, vidējie aptaukošanās rādītāji nav tik augsti, tomēr lielajās pilsētās, tai skaitā, Rīgā, vērojama aptaukošanās biežuma palielināšanās.

Lasīt pilnu Dr. I. Tolmaņa rakstu