Gremošanas slimību centrs
+371 66901212
+371 26535389

Gastroenterologs un gastroenterologa konsultācijas

Gastroenterologs ir ārsts, kas veic gremošanas orgānu slimību diagnostiku (atklāšanu) un ārstēšanu, ka arī var sniegt padomus par to profilaksi. Gastroenterologa konsultācija ir pacienta vizīte pie ārsta, kuras laikā ārsts nosaka izmeklēšanas plānu ar mērķi noskaidrot precīzu diagnozi (pacienta slimību), lai varētu izvēlēties atbilstošu ārstēšanu

Gastroenterologs, gastroenterologa konsultācijas

JAUNUMS! Aicinām noskatīties GASTRO videofilmu „Mīti un realitāte par zarnu vēzi”!

Turpinot pacientu izglītošanu, esam izveidojuši videofilmu, lai kliedētu biežākos mītus, kas saistīti ar zarnu vēzi un tā skrīningu. Filmā piedalās GASTRO ārsti – gastroenterologs profesors Mārcis Leja un ārsts endoskopists Dans Stirna, pamatojot zarnu vēža skrīnininga nozīmi.

Noskatīties video šeit ->

Gremošanas slimību centrs GASTRO aicina darbā medicīnas reģistratori

Pienākumi:

  • Informācijas ievadīšana datu bāzē pacientu pieņemšanas grafikā (elektroniski)
  • Informācijas sniegšana pacientiem un vizīšu norises organizēšana
  • Nepieciešamo dokumentu sagatavošana
  • Telefonu zvanu saņemšana
GASTRO organizē seminārus

Aicinām apmeklēt Gremošanas slimību centra GASTRO Zarnu vēža profilakses un agrīnas diagnostikas skolas organizētos izglītojošos seminārus kādā no minētajiem datumiem:
16.aprīlis, 8.maijs un 5. jūnijs.
Esat laipni gaidīti!
Programma un sīkāka informācija šeit ->
 

GASTRO jauns tālruņa numurs – 66901212

No 2014. gada 3. decembra, saistībā ar jaunu sakaru tehnoloģijas ieviešanu, tiek mainīts Gremošanas slimību centra GASTRO reģistratūras tālruņa numurs. Turpmāk mūs varēs sazvanīt pa tālruņa nr.: 66901212 un 26535389.
GASTRO reģistratūra būs sazvanāma darba dienās no 8.00 līdz 18.00 (otrdienās no 9.00 līdz 18.00).
Aicinām Jūs arī izmantot iespēju un pieteikties uz izmeklējumu vai konsultāciju elektroniski – www.gastrocentrs.lv (šeit). Izmeklējuma vai konsultācijas laika precizēšanai, Jums tiks atzvanīts divu darba dienu laikā.

Vēža specifisko autoantivielu testa izstrādāšana un validēšana agrīnai kuņģa vēža diagnostika

Projekta nosaukums: „Vēža specifisko autoantivielu testa izstrādāšana un validēšana agrīnai kuņģa vēža diagnostika”
Projekts tiek veikts Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) 2.1.1.1. aktivitātes „Atbalsts zinātnei un pētniecībai” ietvaros.
Projekta identifikācijas Nr.: 2013/0052/2DP/2.1.1.1.0/13/APIA/VIAA/019.
Projekta izpildes termiņš: 20 mēneši (2014.gada 1.janvāris - 2015.gada 31.augusts).

Kapsulas endoskopija ar „zelta” kapsulu

Kapsulas endoskopija ir modernākais un precīzākais diagnostikas veids, ko izmanto grūti izmeklējamajai tievajai zarnai, vienlaicīgi iegūstot arī visa gremošanas trakta kopējā stāvokļa novērtējumu.
Mūsu centrā piedāvājam izmeklējumus ar pasaulē šobrīd mazāko kapsulu, kas pārklāta ar zelta pārklājumu, un ilgāko darbības laiku - līdz pat 12 stundām.

„Ēnu diena” GASTRO

Jau ierasts, ka februāris ir mēnesis, kad Latvijā norit gadskārtējā „Ēnu diena”. Tāpat kā citus gadus, arī šogad GASTRO viesojās jaunieši, kas „ēnoja” mūsu ārstus un māsas, jo vēlas gūt priekšstatu, kā tas ir – strādāt gastroenteroloģijā.

GASTRO notikusi Zinātniskā konference

2014. gada 12. decembrī Gremošanas slimību centrā GASTRO notika Zinātniskā konference, kurā uzstājās jaunie ārsti un farmaceiti, kas savus studiju darbus izstrādājuši, izmantojot GASTRO datus, kā arī ar savu jaunāko pētījumu rezultātiem klausītājus iepazīstināja GASTRO ārsti.

Lepojamies!

Gremošanas slimību centra GASTRO gastroenterologam prof. M. Lejam 2014. gada 14. novembrī tika pasniegts Latvijas Republikas Veselības ministrijas atzinības raksts par ieguldījumu zinātniski pētniecisko projektu īstenošanā Latvijas medicīnā.
Vienlaikus prof. M. Leja sniedz nozīmīgu ieguldījumu gastroenteroloģijas attīstībā arī Eiropā un pasaulē – profesors tika ievēlēts Eiropas Gastroenteroloģijas nedēļas organizācijas komitejā, kas plānos un organizēs tās programmu un notikumus no 2016. līdz 2019. gadam. Eiropas Gastroenteroloģijas nedēļa ir lielākais un prestižākais šāda veida gastroenterologu pasākums Eiropā, tā tiek rīkota kopš 1992. gada, piedaloties vairāk nekā 14 000 interesentiem no visas pasaules. Šis ir galvenais pasākums, kur demonstrēt jaunākos pētījumu rezultātus un uzzināt gastroenteroloģijas aktualitātes. Ir liels gods piedalīties Eiropas Gastroenteroloģijas nedēļas organizēšanā, turklāt tas liecina, ka dr. M. Leja ir starptautiski īpaši atzīts savas jomas speciālists. Esam gandarīti, ka dr. M. Leja izvirzīts šim darbam, jo Latvijai tas ir nebijis notikums.

Apsveicam prof. M. Leju un lepojamies!

Iespēja piedalīties klīniskajos pētījumos!

Šobrīd Gremošanas slimību centrs GASTRO, Dr. med. Ivara Tolmaņa un Prof., Dr. med. Mārča Lejas vadībā, piedalās klīnisko pētījumu veikšanā čūlainā kolīta, funkcionālās dispepsijas un kairinātas zarnas sindroma pacientiem.
Pacienti, piedaloties klīniskajos pētījumos, saņem vispusīgu un precīzu diagnostiku un modernu terapiju. Dalība pētījumos, izmeklēšana un ārstēšana ir bez maksas.

Gremošanas slimību centra GASTRO gastroenterologa prof. M. Lejas intervija publicēta ASV izdevumā „The ASCO Post”

Dr. M. Leja ar kolēģiem ir veicis pētījumu par gaistošo marķieru izmantošanu kuņģa patoloģiju noteikšanā. Šā pētījuma rezultāti tika demonstrēti pasaules lielākajā gastroenteroloģijas speciālistu forumā – Gremošanas slimību nedēļā (DDW) 2014. gada maijā. GASTRO lepojas, ka Dr. M. Lejas demonstrētais posteris, kurā tika atspoguļoti pētījuma rezultāti, ir ieguvis Gremošanas slimību nedēļas 2014 balvu.

GASTRO papildināts ISO 9001:2008 sertifikāts ar jaunu darbības sfēru

Ar 2014. gada 27. jūniju Gremošanas slimību centra „GASTRO” ISO 9001:2008 sertifikāts, kas aptver visu veidu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu gastroenteroloģijā un tika piešķirts GASTRO 2012. gadā, ir papildināts ar jaunu sfēru - ISO 9001:2008 sertifikātu zinātniskajā un klīniskās izpētes jomā.

Dr. Ivars Tolmanis stāsta par sāpem vēderā

Vēdera sāpes ir biežs simptoms un var būt gan funkcionālu traucējumu, gan dzīvībai bīstamas patoloģijas pazīme. Aptauju dati liecina, ka 75% jauniešu un 50% pieaugušo jutuši dažāda rakstura vēdersāpes.
Visplašākais un nespecifiskākais no gremošanas traucējumus raksturojošiem terminiem ir dispepsija. Dispepsija ir pastāvīgas vai periodiskas centrālas sāpes vai diskomforts vēdera augšdaļā. Diskomforts ir subjektīva negatīva sajūta, kas nesasniedz sāpju līmeni. Dispepsijas gadījumā sāpes vai diskomforts vēdera augšdaļā var būt jūtami vienlaicīgi ar sāpēm vai diskomfortu citviet vēderā.

Dr. Dans Stirna stāsta par resnās zarnas divertikulozi (video)

Resnās zarnas divertikuloze ir viena no samērā bieži sastopamām slimībām iedzīvotāju vidū.
Tā ir atrodama ap 30% cilvēku vecumā virs 45 gadiem un ap 75% cilvēku vecumā virs 80 gadiem.

Divertikulozi izraisošie visbiežākie cēloņi ir ģenētiski iedzimtas zarnas sienas īpatnības, zems šķiedrvielu daudzums uzturā, palielināts svars, samazināta ikdienas fiziskā aktivitāte, alkohols, smēķēšana. Arī medikamenti – kortikoīdi, nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi var veicināt divertikulozes rašanos.      Izdrukāt tekstu>

NOSKATĪTIES VIDEO>

Dr. Ilze Kikuste stāsta par aizcietējumiem (video)

Pacientu izglītošanas programmas ietvaros, piedāvājam informatīvu video par aizcietējumiem jeb kūtro vēderu.
Dr. Ilze Kikuste izglīto pacientus par biežākajiem slimības simptomiem un to novēršanu. Izdrukāt tekstu>

NOSKATĪTIES VIDEO>

Dr. Ivars Tolmanis informē par atviļņa slimību (video)

Pacientu izglītošanas programmas ietvaros, piedāvājam informatīvu video par Atviļņa slimību jeb GEAS. Dr. Ivars Tolmanis izglīto pacientus par biežākajiem slimības simptomiem un to novēršanu.

NOSKATĪTIES VIDEO>
 

Informācija pacientiem par augšējo endoskopiju (video)

Turpinot izglītības programmas veidošanu pacientiem, piedāvājam noskatīties informatīvu video par augšējas endoskopijas (gastroskopijas) norisi GASTRO. Video tiek sniegta informācija par procedūras gaitu, sagatavošanos gastroskopijai un tiek izskaidroti jautājumi par pēc procedūras laiku.

NOSKATĪTIES VIDEO>

Informācija pacientiem par kolonoskopiju (video)

Turpinot izglītības programmas veidošanu pacientiem, piedāvājam noskatīties informatīvu video par kolonoskopijas norisi GASTRO. Video tiek sniegta informācija par procedūras gaitu, sagatavošanos kolonoskopijai un tiek izskaidroti jautājumi par pēc procedūras laiku.

 NOSKATĪTIES VIDEO>

Realitāte par narkozi

Bieži dažādos Interneta portālos var lasīt komentārus par narkozi izmeklējumu laikā. Vēlamies kliedēt nepatiesus mītus un nepamatotas bailes no procedūras un narkozes, kuru dēļ reizēm pacienti atliek izmeklēšanu uz ilgāku laiku.
GASTRO visas procedūras tiek veiktas pielietojot pārsvarā īsas un ultraīsas darbības narkozi ar anesteziologa piedalīšanos, pēc kuras pacients ir pilnīgi adekvāts un rīcības spējīgs.
Patiesība par mūsdienīgo narkozi...

Augsti vērtējot apmeklētāju laiku, aicinām pieteikties uz izmeklējumiem un konsultācijām mājas lapā

GASTRO, augsti vērtējot apmeklētāju laiku, rūpīgi plāno pacientu pierakstu konsultācijām un izmeklējumiem. Aicinām Jūs pieteikties uz izmeklējumiem un konsultācijām GASTRO mājas lapā.
GASTRO reģistratūras darbinieki piedāvās Jums izdevīgu laiku, maksimāli cenšoties pielāgoties Jūsu vēlmēm, ka arī atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.

Lai pieteiktos, spiediet šeit

Gremošanas slimību centra GASTRO speciālistu veiktie pētījumu rezultāti tiek atzinīgi novērtēti ASV

Rezultātus, kas iegūti Latvijā veiktajos pētījumos, Gremošanas slimību centra gastroenterologs, profesors Mārcis Leja š.g. maija sākumā prezentēja vairākos starptautiskas nozīmes pasākumos ASV.

GASTRO viesojās dr. Rolando Herrero

2014. gada 17. martā GASTRO viesojās Pasaules Veselības organizācijas Starptautiskās Vēža izpētes aģentūras Vēža profilakses darba grupas vadītājs dr. Rolando Herrero.
Vizītes mērķis bija iepazīties ar pētniecības projekta „Daudzcentru randomizēts pētījums kuņģa vēža izraisītās mirstības samazināšanai, veicot H.pylori eradikāciju un pepsinogēnu noteikšanu” īstenošanu Latvijā.
 

GASTRO tika piešķirts ISO sertifikāts medicīnas pakalpojumu sniegšanā gastroenteroloģijas jomā

2012. gada 3. septembrī GASTRO tika piešķirts starptautiskais kvalitātes vadības sistēmas sertifikāts medicīnas pakalpojumu sniegšanā gastroenteroloģijas jomā saskaņā ar standartu ISO 9001:2008.
GASTRO ir vienīgā iestāde Latvijā, kurai ir piešķirts ISO sertifikāts medicīnas pakalpojumu sniegšanai gastroenteroloģijas jomā, kas aptver visu veidu medicīnas pakalpojumu sniegšanu gastroenteroloģijā – ārstu konsultācijas, visu veidu gastrointestinālo endoskopiju un ar to saistīto medicīnisko manipulāciju veikšanu. Sertifikāts piešķirts abām Gremošanas slimību centra „GASTRO” filiālēm - Linezera ielā 6, Rīgā un Hipokrāta ielā 4, Rīgā (GASTRO filiāle „Invazīvās Gastroenteroloģijas centrs”).

Starpdisciplinārā konference „Sieviešu diena”

Šā gada 11. oktobrī sievišķīgā gaisotnē noritēja „Gremošanas slimību centra GASTRO” un Medicīnas sabiedrības „ARS” kopīgi rīkotā starpdisciplinārā konference „Sieviešu diena”. Tā kā šogad konference tika veltīta sievietēm, GASTRO un ARS ārsti klātesošajiem piedāvāja ziņojumus par tādām veselības problēmām, kas skar dažāda vecuma sievietes.

Asinsvadi un asiņošana – no galvas līdz kājām

2011. gada 23. septembrī  muzikāli un dinamiski noritēja Gremošanas slimību centra "GASTRO" un Medicīnas sabiedrības "ARS" kārtējā, kopīgi rīkotā starpdisciplinārā konference  „Asinsvadi un asiņošana – no galvas līdz kājām”.

Klepus sindroms, GEAS un H. Pylori eradikācija – jaunākās atziņas, vadlīnijas un praktiskās rekomendācijas

2011. gada 30. martā Gremošanas slimību centrs "GASTRO" organizēja starpdisciplināro semināru ģimenes ārstiem.
Semināra laikā ģimenes ārstiem bija iespēja tikties ar vadošajiem GASTRO ārstiem un izrunāt aktuālākos jautājumus, kas saistīti ar baktērijas H. Pylori (2005. gadā,  par baktērijas un tās lomas atklāšanu gastrīta un čūlas slimības attīstībā,  tika piešķirta Nobela prēmija medicīnā) jaunākajām ārstēšanas vadlīnijām, un iegūt praktiskās rekomendācijas.

Sena jautājuma moderni risinājumi

Dinamiski, akadēmiski un eleganti 2011. gada 17. martā noritēja Gremošanas slimību centra "GASTRO" un Medicīnas sabiedrības "ARS" kopīgi rīkotā starpdisciplinārā konference "Sena jautājuma moderni risinājumi".

Moderni uzskati par veselīgu gremošanu un skaidru redzi

Veiksmīgi, iedvesmojoši un ar jaunām atziņām 2010. gada 4. novembrī noritēja Gremošanas slimību centra GASTRO un Latvijas Amerikas acu centra kopīgi organizētā starpdisciplinārā konference
„Moderni uzskati par veselīgu gremošanu un skaidru redzi".

Resnās un taisnās zarnas vēža skrīnings Latvijā ir pieejams, un to apmaksā valsts

Katru gadu Latvijā ar resnās un taisnās zarnas vēzi saslimst vairāk par 1000 cilvēkiem un vairāk par 700 slimnieku šīs slimības dēļ nomirst. Attīstītās valstīs saslimšana var būt pat augstāka, taču proporcionāli daudz mazāk slimnieku mirst šī vēža dēļ, jo ir iespējama un pieejama efektīva ārstēšana ja vien slimība tiek diagnosticēta savlaicīgi. Tik slikta situācija kā Latvijā mūsu reģionā (t.sk. Eiropā) nav nevienā valstī, mums tikai tuvojas mūsu kaimiņi – Krievija, Baltkrievija, nedaudz atpaliekot Lietuvai. Tas galvenokārt liecina par dramatiski novēlotu slimības diagnostiku, diemžēl arī par iedzīvotāju nevēlēšanos nevēlēšanos nevēlēšanos rūpēties par savu veselību.

Palielināts ķermeņa svars un tā negatīvā ietekme

Palielinātam ķermeņa svaram, kura visbiežākais iemesls ir aptaukošanās (adipozitāte), ir negatīva ietekme uz visām nozīmīgākajām organisma funkcijām.  Daudzās attīstītās valstīs, piemēram, ASV un Apvienotajā Karalistē, aptaukošanās ir sasniegusi pandēmijas apmērus, kur palielināts ķermeņa svars ir 20-30% pieaugušo. Pārējā pasaules daļā, tai skaitā Latvijā, vidējie aptaukošanās rādītāji nav tik augsti, tomēr lielajās pilsētās, tai skaitā, Rīgā, vērojama aptaukošanās biežuma palielināšanās.

Lasīt pilnu Dr. I. Tolmaņa rakstu